Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukały ponad 100 osób w całym kraju

Data publikacji 24.07.2012

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa internetowe. Podejrzane licytowały kosmetyki różnego typu pobierając pieniądze, nie dostarczając jednak zamówionego towaru. W ten sposób oszukały ponad 100 osób. Za oszustwa zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Liczba poszkodowanych byłaby zapewne jeszcze większa, gdyby nie natychmiastowe działanie policjantów i współpracujących z nimi przedstawicieli działu ds. bezpieczeństwa grupy Allegro. Internetowe licytacje natychmiast zostały zawieszone, a działania śledczych szybko doprowadziły do oszustek. Ustalono, że podejrzane od 28 czerwca br dokonały ponad 300 transakcji w trakcie których nie wywiązywały się z umów, przyjmując zamówienia, pobierając wylicytowane kwoty pieniędzy, a następnie nie dostarczając zamówionego towaru. Oszustwa dotyczyły różnego typu kosmetyków. W ten sposób oszustki wzbogaciły się o kwotę ponad 8 tys. złotych.

Obie kobiety - 24 i 54-letnie mieszkanki Zabrza - zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty. Podczas przesłuchania przyznały się do winy. Prokurator postanowił objąć je dozorem policyjnym. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.37 MB)

Powrót na górę strony