Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę specjalizującą się w kradzieżach mazd

Data publikacji 25.07.2012

Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z komendy rejonowej Warszawa V zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże mazd z terenu Warszawy i okolic. Podczas działań funkcjonariusze zlikwidowali trzy dziuple samochodowe, odzyskali 2 pojazdy oraz części pochodzące ze skradzionych samochodów. Wszystko wskazuje na to, że Dżochar, Rafik, Czubek, Fuzon, Dziadek oraz ich znajomy, będą odpowiadać za kradzieże i paserstwo.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP wraz z policjantami wydziału kryminalnego komendy rejonowej Warszawa V rozbili grupę specjalizującą się w kradzieżach mazd. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn jadących skradzionymi autami, gdy właśnie wjeżdżali na jedną z posesji w podwarszawskiej Zielonce. W okolicy funkcjonariusze zlikwidowali dwie dziuple samochodowe, w których podejrzani rozkręcali skradzione pojazdy na części. Łącznie kryminalni, oprócz skradzionych chwilę wcześniej dwóch mazd 6, odzyskali także części od dwóch innych pojazdów, które jak się okazało zostały skradzione w Otwocku i Zielonce.

W czasie działań policjanci zatrzymali sześć osób: Jakuba J. (32 l.) ps. Dżochar, Rafała W. (20 l) ps. Rafik, Huberta Cz. (26 l.) ps. Czubek, Jacka W. (37 l.) ps. Fuzon, Karola Ł. (26 l.) oraz Wojciecha S. (72 l.) ps. Dziadek. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie nawet kilkanaście kradzieży z włamaniami samochodów z terenu garnizonu warszawskiego.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Czterech z nich będzie odpowiadało za kradzieże z włamaniami, a dwóch za paserstwo. To pierwsze przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a paserka sankcją do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec Rafała W. i Jacka W. sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Pozostali zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony