Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Barbarzyńca" zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 25.07.2012

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali poszukiwanego listem gończym Sławomira C. ps. Barbarzyńca. Mężczyzna był poszukiwany po tym, jak jesienią ubiegłego roku nie powrócił do zakładu karnego z przerwy w odbywaniu kary.

20 lipca br. policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu wraz z komandosami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego, zatrzymali poszukiwanego listem gończym 41-letniego mieszkańca Piły - Sławomira C. Mężczyzna ten ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od listopada ubiegłego roku.

Jesienią ubiegłego roku Sławomir C., decyzją sądu miał przerwę w odbywaniu kary, jednak do zakładu karnego nie wrócił. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile wszczęli w tej sprawie poszukiwanie. Na początku lipca br. sprawa trafiła do policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujących się poszukiwaniami osób. Już po kilkunastu dniach intensywna praca zespołu policjantów przyniosła skutki.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego od kilku miesięcy mężczyznę. Nie bez powodu policjanci poszukujący Sławomira C. korzystali ze wsparcia policjantów z pododdziału antyterrorystycznego - zatrzymywany mężczyzna wcześniej został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Wśród licznych zarzutów kierowanych przeciwko Sławomira C. można wymienić rozboje, wymuszenia rozbójnicze, napady z bronią i ściąganie haraczy. Ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyzna może ukrywać się poza granicami kraju, w tej sprawie został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Działania policjantów potwierdziły te przypuszczenia i okazało się, że poszukiwany ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii. Do kraju postanowił przyjechać w odwiedziny do znajomych. To wystarczyło policjantom z Poznania by sprawa zakończyła się sukcesem. W dniu 23 lipca Sławomir C. w asyście policyjnej został przekazany w ręce służby Aresztu Śledczego w Poznaniu.

(KWP w Poznaniu / pt)
 

Powrót na górę strony