Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

12-latek kierował Audi

Data publikacji 25.07.2012

Policjanci zatrzymali samochód osobowy Audi. Za kierownicą pojazdu, pod okiem dziadka, siedział 12-letni chłopiec. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym za umożliwienie kierowania samochodem osobie, która nie ma do tego uprawnień. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny.

Policjanci z Ząbkowic zostali poinformowani, że ulicami Osiedla XX-lecia jeździ samochód, którym kieruje dziecko. Kilka minut później mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód Audi 80. Za kierownicą siedział kilkunastoletni chłopiec. Na miejscu pasażera siedział dziadek z nogą w gipsie. Okazało się, że wnuczek miał zawieźć go do szpitala. Mężczyzna tłumaczył, że pozwala wnukowi jeździć samochodem bo młodzieniec kieruje lepiej niż niejeden wykwalifikowany kierowca. Dodał także, że chłopiec jeździ samochodem nie od dziś. 

Dziadek został ukarany mandatem karnym  w kwocie300 złotych za dopuszczenie do kierowania na drodze publicznej osoby nie posiadającej wymaganych uprawnień. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny.

(KWP we Wrocławiu / łb)
 

Powrót na górę strony