Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież i paserstwo

Data publikacji 25.07.2012

Brzescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednego z brzeskich zakładów pracy przez półtora roku wywozili metalowe kosze do transportu towaru. W ich ręce wpadł również paser, który odkupił znaczną ilość skradzionego towaru i wywiózł za granicę. Łącznie straty oszacowano na 80 tys.zł. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to, że od czerwca 2010 r. do stycznia 2012 r. z jednego z brzeskich zakładów pracy kradli metalowe kosze do transportu towaru.

Jak ustalili policjanci, do zakładu przyjeżdżał kurier, który dostarczał przesyłki, a wywoził kosze przekazane mu przez pracownika zakładu. Skradziony towar rozwożony był po powiatowych skupach złomu oraz sprzedawany innym osobom korzystającym z usług kuriera. Właściciel wycenił straty na 80 000 zł.

W toku dalszego postępowania funkcjonariusze ustalili również mężczyznę, który odkupił znaczną ilość skradzionych koszy i wywiózł za granicę. Krzysztofowi P. został przedstawiony zarzut paserstwa

Dwaj podejrzani o kradzieże 36 – letni Wojciech M. i 30 – letni Tomasz R. usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Decyzją sądu podpisywać będą listę osób dozorowanych.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony