Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za handel kokainą

Data publikacji 25.07.2012

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który handlował na ulicy kokainą. W trakcie przeszukania miał on przy sobie sześć porcji narkotyku. Kryminalni sprawdzili również jego mieszkanie i zabezpieczyli tam jeszcze pół kilograma kokainy, 300 gram marihuany i akcesoria do porcjowania. Gdańszczaninowi grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej od kilku miesięcy pracowali nad sprawą związaną z handlem narkotykami. Efektem ich działań było zatrzymanie na gdańskiej Zaspie 37-letniego mężczyzny. Miał on przy sobie przygotowaną do sprzedaży, poporcjowaną kokainę. Był całkowicie zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu.

Po przeszukaniu mieszkania 37-latka funkcjonariusze znaleźli pół kilograma kokainy i 300 gram marihuany. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na ok. 200 tys. zł. Ponadto mężczyzna miał komplet akcesoriów do porcjowania: wagę, woreczki i specjalny młynek. Mundurowi w lokalu zabezpieczyli również pistolet i ostrą amunicję.

Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony