Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młoda oszustka zatrzymana

Data publikacji 25.07.2012

W ręce jastrzębskich kryminalnych wpadła 19-latka, która w ciągu trzech miesięcy, oszukała kilkanaście osób na łączną kwotę blisko 131.000 złotych. Kobieta podając się za przedstawiciela firmy windykacyjnej, trudniła się "sprzedażą" samochodów oraz sprzętu RTV i AGD. Zamówiony towar nigdy jednak nie trafiał w ręce odbiorców. Teraz grozi jej nawet 8 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło wczoraj, przed południem, na terenie województwa dolnośląskiego. W wyniku przeprowadzonych czynności, jastrzębscy policjanci trafili na trop 19-letniej oszustki, która w okresie od lutego do kwietnia bieżącego roku, oszukała 14 mieszkańców województwa śląskiego na łączną kwotę blisko 131 tysięcy złotych.

Wodzisławianka podając się za przedstawiciela firmy windykacyjnej, trudniła się "sprzedażą" samochodów, sprzętu RTV i AGD. Zapewniała przy tym, że oferowany towar pochodzi z likwidacji sklepowych bądź licytacji komorniczych. Osoby, które uwierzyły przebiegłej 19-latce, wpłacały pieniądze na podane konto bankowe, po czym kontakt się urywał. Zapłacony towar nigdy nie trafił w ręce odbiorców.

Młodej kobiecie wkrótce zostaną postawione zarzuty. Za oszustwo, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP w Katowicach / pt)
 

Powrót na górę strony