Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał kredyty

Data publikacji 10.08.2007

Łódzcy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie kredytów bankowych na kwotę blisko 100 tys. zł. Posługując się fałszywymi dokumentami wyłudzał kredyty gotówkowe i samochodowe. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który posługując się sfałszowanymi dokumentami wyłudził kilka kredytów gotówkowych i samochodowych na kwotę nie mniejszą niż 100 tys. zł.

Policjanci zatrzymali go w jednym ze sklepów fotograficznych przy ul. Jana Pawła II, gdzie zamierzał na kredyt kupić cyfrowy aparat fotograficzny o wartości blisko 4 tys. zł. Oszust posługiwał się dowodem osobistym 57-letniego mężczyzny, który zmarł w maju br, a także prawem jazdy i legitymacją emeryta wojskowego.

Policjanci ustalili także, że sześć tygodni temu na te same dokumenty zatrzymany wyłudził kredyt w wysokości 40 tys. zł na szkodę jednego z banków i usiłował wyłudzić 20 tys. zł. na szkodę innego. 45-letni mężczyzna wyłudzał kredyty od przynajmniej 2 lat.

Sprawa jest rozwojowa.

Powrót na górę strony