Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nominacje i odznaczenia, ślubowanie nowoprzyjętych policjantów w Bydgoszczy

Data publikacji 25.07.2012

Obchody Święta Policji są okazją do uczczenia działalności formacji, która w sposób szczególny jest odpowiedzialna za ochronę ludzkiego życia, zdrowia i mienia. W ramach obchodów tegorocznego święta, 25 lipca 2012 r. o godz. 11:00 na placu Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń, medali i nominacji na wyższe stopnie służbowe. W ceremonii wzięli udział zaproszeni goście, m.in. P. Zbigniew Ostrowski V-ce Wojewoda Kujawsko-Pomorski i ks. prałat Stanisław Kotowski Kapelan Policji.Ponadto w ramach uroczystości odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów.

Kujawsko-pomorscy policjanci, którzy w sposób szczególny wypełniają swoje obowiązki, otrzymali z rąk wojewody oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wojciecha Ołdyńskiego złote, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Policjant”. Podczas uroczystości nie zabrakło także nagród finansowych, przyznawanych przez komendanta wojewódzkiego dla zasłużonych funkcjonariuszy i pracowników Policji województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie nagrodę finansową otrzymało 20 policjantów oraz 15 pracowników cywilnych. Za szczególne zaangażowanie podczas zabezpieczania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 nagrody dla 8 funkcjonariuszy przyznał również Minister Spraw Wewnętrznych, a Komendant Główny Policji wyróżnił 9 mundurowych.

Ponadto w ramach uroczystości odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. W sumie szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasili 67 funkcjonariuszy: 11 będzie służyło w komendzie miejskiej w Bydgoszczy, 10 w Toruniu, 6 we Włocławku i Żninie, 5 w Inowrocławiu i OPP w Bydgoszczy, po 4 w Grudziądzu, Nakle i Świeciu, po 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Wąbrzeźnie i komendzie wojewódzkiej oraz po 1 w Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Chełmnie, Mogilnie, Radziejowie i Rypinie. Policjanci podczas ślubowania otrzymali legitymacje służbowe oraz listy gratulacyjne. Nowe siły mundurowe pojawią się na ulicach województwa kujawsko-pomorskiego po odbyciu szkolenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów, spełnienia marzeń oraz satysfakcji z pracy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.58 MB)

Powrót na górę strony