Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pasje zabrzańskich funkcjonariuszy

Data publikacji 26.07.2012

Zabrzańscy policjanci należący do koła PTTK "Dwójka" zdobyli Jagnięcy Szczyt ( 2230 m. n.p.m) leżący w Słowackich Tatrach Wysokich. Jest to trzeci szczyt w Słowackich Tatrach zdobyty przez Policyjną Grupę Turystyki Górskiej. Wcześniej policjanci stanęli na szczycie Gerlachu (2655 m) i na Lodowym Szczycie (2627 m). Dla wielu mundurowych górska wspinaczka to idealna forma aktywnego wypoczynku oraz próba odstresowania się po ciężkiej pracy.

Warunki, w jakich przyszło zdobywać szczyt policjanci zaliczyli do trudnych, gdyż przez cały dzień padał deszcz, skały były mokre i śliskie, a gęsta mgła ograniczała widoczność. Ostatecznie jednak cel został osiągnięty.

Koło PTTK pod nazwą Policyjna Grupa Turystyki Górskiej „Dwójka” działa od kwietnia 2005 roku. Należą do niego policjanci, ich rodziny oraz znajomi. Wspólnie organizują wycieczki i zaszczepiają swoją pasją do gór między innymi młodzież szkolną. Dumni są z faktu, że nie tylko służą na co dzień miastu i jego mieszkańcom, lecz również realizując swoje marzenia uczą innych rozsądku i pokory oraz poszanowania przyrody.

Obecnej grupa liczy 83 członków i jest jednym z największych w Zabrzu. Od kwietnia 2010 roku, za zgodą Pani Cecylii Kukuczki, koło przyjęło imię jej męża - Jerzego Kukuczki.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony