Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz schował się w piwnicy

Data publikacji 10.08.2007

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o włamania do sklepów spożywczych w Olsztynie. Sprawca chciał przeczekać policyjną akcję w piwnicy jednego z budynków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ok. 3:00 nad ranem olsztyńscy policjanci dostali informację o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych przy ul. Kopernika. Jak ustalili policjanci sprawca dostał się do środka wybijając szybę w drzwiach wejściowych. Zabrał dwie karty telefoniczne, ok. 150 biletów komunikacji miejskiej o wartości ok. 400 zł i uciekł.

Policjanci natychmiast zaczęli szukać włamywacza sprawdzając okolicę. Kilka godzin później dowiedzieli się o mężczyźnie ukrywającym się w piwnicy jednego z budynków przy ul. Warmińskiej. Tam zatrzymali 35-letniego Jarosława P. zdziwionego ich wizytą. Podczas przesłuchania okazało się, że to on włamał się do sklepu i tej samej nocy usiłował się włamać do lombardu przy ul. Mazurskiej. Policjanci ustalili także, że 35-latek dwa dni wcześniej włamał się do sklepu przy ul. Żołnierskiej zabierając dwa kosze z lodami. Funkcjonariusze złożyli wniosek o areszt dla mężczyzny.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony