Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziupla z kradzionymi rowerami w restauracji

Data publikacji 26.07.2012

Dwóch złodziei rowerów i trójkę paserów zatrzymali policjanci z warszawskiego Śródmieścia. Funkcjonariusze odzyskali cztery rowery. Dwa z nich ukryte były w piwnicy jednej z restauracji na Starym Mieście. Dwa pozostałe policjanci znaleźli w miejscach zamieszkania paserów. Dzisiaj sąd zadecyduje o tymczasowym areszcie dla złodziei. Już wiadomo, że mają na swoim koncie co najmniej kilka kradzieży.

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracowali nad sprawą kradzieży rowerów. We wtorek wieczorem łupem złodziei padły dwa jednoślady zaparkowane i przypięte do stojaka przy budynku Politechniki Warszawskiej. Wczoraj operacyjni wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli być sprawcami tych kradzieży. Obaj zostali zatrzymani w jednym z budynków przy ul. Wenedów już o 6 rano.

W piecu, który znajdował się w lokalu, funkcjonariusze znaleźli nożyce do cięcia drutu. Marek Ł. (34 l.) i Robert Ż. (44 l.) zostali zatrzymani. Mężczyźni przyznali, że ukradli rowery spod Politechniki. Podczas rozmów z policjantami powiedzieli również, że ukradli również rowery z podwórka przy Koszykowej, Marszałkowskiej i Bagateli. Łącznie od połowy lipca ukradli kilkanaście jednośladów.

Policjanci zaczęli ustalać, komu sprawcy sprzedali kradziony towar. Jak ustalili, rowery trafiały do pracowników jednej z restauracji na Starym Mieście. Operacyjni pojechali do lokalu i znaleźli w piwnicy dwa kradzione rowery. W restauracji zostały zatrzymane trzy osoby, w tym kucharz, barmanka i pomocnik kuchni.

U Joanny S. (30 l.) policjanci znaleźli kolejny kradziony rower. Drugi z jednośladów został odzyskany w Ząbkach u Krzysztofa Z. (24 l.). Agnieszka K. (38 l.) podczas zatrzymania próbowała ukryć rowery, które znajdowały się w piwnicy restauracji, jednak próba ta się nie powiodła.

Dzisiaj złodzieje usłyszą zarzuty kradzieży rowerów. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie notorycznych złodziei – wielokrotnie notowanych za kradzieże i inne przestępstwa. Trójka pracowników restauracji odpowie za paserstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu poszukują właścicieli skradzionych pod Politechniką rowerów. Poszukują również właściciela jednośladu, który został skradziony przed apteką przy Dworcu Gdańskim. Poniżej zamieszczamy zdjęcia jednośladów, które są do odebrania przy ul. Dzielnej 12. tel. 22 603 83 92, w godz. 8-16.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony