Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta francuskiej służby celnej w CBŚ

Data publikacji 26.07.2012

Funkcjonariusze francuskiej służby celnej DNRED przyjechali do Polski na zaproszenie dyrektora Centralnego Biura Śledczego. Podczas wizyty zapoznali się ze sposobami zwalczania przestępczości narkotykowej przez CBŚ, a także odwiedzili placówki Izby Celnej w Białej Podlaskiej oraz posterunek Straży Granicznej w Terespolu. Spotkanie francuskich celników z polskimi policjantami to kolejny krok w kierunku lepszej współpracy w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

W połowie lipca, na zaproszenie dyrektora Centralnego Biura Śledczego, do Polski przyjechała delegacja kierownictwa francuskiej służby celnej DNRED. Jednym z celów wspólnego spotkania było podsumowanie współpracy obu służb na polu zwalczania przestępczości zorganizowanej, szczególnie narkotykowej i tej związanej z towarami akcyzowymi. W ramach wizyty delegacja odwiedziła Międzynarodowe Centrum Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotyków Syntetycznych CBŚ KGP w Legionowie, gdzie poznali aspekty zwalczania produkcji syntetycznych środków odurzających.

Kolejnym elementem pobytu francuskiej delegacji w naszym kraju było odwiedzenie placówek Izby Celnej w Białej Podlaskiej i posterunku Straży Granicznej w Terespolu. Celnicy i strażnicy graniczni przedstawili kolegom z Francji specyfikę wykonywanych przez siebie zadań w zakresie ruchu osobowego, towarowego i kolejowego.

Wizyta kierownictwa DNRED w CBŚ była kolejnym krokiem w ulepszaniu współpracy pomiędzy Francją, a Polską w skutecznym zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

kj

Powrót na górę strony