Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas kontroli drogowej ujawniono ponad 700 porcji środków odurzających

Data publikacji 26.07.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch 21-latków podejrzanych o posiadanie ponad 700 porcji środków odurzających. Podejrzani wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej. Ponadto mężczyźni podejrzani są o włamania i kradzieże, których dopuścili się na terenie Wrocławia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zatrzymania doszło wczoraj w nocy na terenie dzielnicy Stare Miasto. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej osobowe BMW, którym poruszali się dwaj mężczyźni. Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania pojazdu zauważyli jak jeden z mężczyzn odrzuca woreczek. Po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że znajdują się w nim środki odurzające. Jak ustalili policyjni specjaliści, po ich podziale można byłoby uzyskać ponad 700 porcji handlowych narkotyków.

Na podstawie zebranych już w sprawie materiałów i ich szczegółowej analizy, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym mężczyznom  jeszcze sześć innych czynów karalnych m.in. włamania i kradzieże mienia na terenie miasta.Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Teraz policjanci ustalają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także czy mężczyźni zajmowali się również handlem narkotykami.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamania i kradzieże mienia grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony