Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili kredyty i mienie na kwotę 80 tysięcy złotych

Data publikacji 26.07.2012

Wrocławscy policjanci rozbili grupę zajmującą się oszustwami, wyłudzeniami kredytów, mienia oraz fałszowaniem dokumentów na potrzeby przestępczej działalności. Sprawcy spowodowali straty na łączną kwotę ok. 80 tysięcy złotych. Funkcjonariusze udowodnili im 26 przestępstw. Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Czterej mężczyźni ( 29 - 40 lat) podejrzani o udział w grupie zajmującej się oszustwami, wyłudzeniami kredytów, usług telekomunikacyjnych oraz fałszowaniem dokumentów zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole. Na potrzeby przestępczej działalności podejrzani założyli fikcyjną firmę oraz specjalne konto, na które wpłacane były wyłudzane kredyty. Posiadanie konta i środków na nim uwiarygodniało ich podczas kolejnych oszustw. Jak ustalili policjanci, mężczyźni działali od lutego 2011 roku. 

Pierwszy ze sprawców - 36-letni mężczyzna został zatrzymany podczas usiłowania wyłudzenia kredytu w jednej z placówek bankowych na Psim Polu. Policjanci analizując dokładnie informacje w tej sprawie ustalili, że podobnych zdarzeń może być więcej. Jak po nitce do kłębka, funkcjonariusze ustalili kolejnych podejrzanych i kolejne czyny, których się dopuścili. Wśród zatrzymanych jest 40-letni mężczyzna, który przygotowywał sfałszowane dokumenty niezbędne do przestępczego procederu.  Łącznie do tej pory policjanci udowodnili zatrzymanym 26 przestępstw. Proceder jaki uprawiali naraził na straty placówki bankowe oraz firmy świadczące usługi telekomunikacyjne na łączną kwotę około 80 tysięcy złotych.

Wobec dwóch zatrzymanych osób sąd zastosował już tymczasowy areszt, natomiast wobec podejrzanego o fałszowanie dokumentów poręczenie majątkowe.

Za oszustwo, wyłudzenie kredytów, mienia oraz fałszowanie dokumentów zatrzymanym może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony