Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 800 części samochodowych ukradli ze swojego zakładu pracy

Data publikacji 26.07.2012

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali trzy osoby, podejrzane o kradzież blisko 800 części samochodowych. Podejrzani wywieźli z firmy, w której pracowali części warte 45 tysięcy złotych. Teraz zatrzymanym, za czy o które są podejrzani, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Wałbrzychu, na podstawie własnych ustaleń operacyjnych, wytypowali i zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież prawie 800 czujników spalin. Okazali się nimi pracownicy firmy, mężczyźni w wieku 34 i 35 lat oraz 30-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z wałbrzyskich zakładów pracy. Jeden z zatrzymanych mając zlecenie załadunku towaru wjechał na teren zakładu wraz z ukrytymi w samochodzie wspólnikami. W trakcie, kiedy realizował swoje zlecenie, wspólnicy wynosili części samochodowe. Po wykonaniu zaplanowanego zadania wszyscy opuścili zakład pracy w przekonaniu, że nikt ich nie podejrzewa.

Jak się okazało po sprawdzeniu, sprawcy ze swojego zakładu pracy ukradli blisko 800 czujników spalin o wartości 45 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali już całą trójkę, która teraz posiedzi w policyjnym areszcie. Odzyskali również w całości skradziony towar, który znajdował się w części załadunkowej tira.
Zatrzymanym za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony