Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzono bohatera

Data publikacji 27.07.2012

„ Nie ma nic piękniejszego i szlachetniejszego, nad ratowanie życia i zdrowia ludzkiego…” - w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyło się uroczyste spotkanie z Panem Arturem Czogałą. Mężczyzna został nagrodzony za bohaterski czyn i uratowanie życia dwóm topiącym się mężczyznom.

Wszystko działo się 21 lipca na terenie Ośrodka Rekreacyjno Sportowego w Sędziszowie podczas trwania festynu rodzinnego. Pan Artur widział jak w miejscu niedozwolonym i niestrzeżonym kąpało się dwóch mężczyzn. Obaj zaczęli tonąć. Tylko dzięki zdecydowanemu i szybkiemu działaniu mężczyzny, który rzucił się, by ratować tonących, nie doszło do tragedii.

W Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyła się uroczystość, podczas której podziękowano Arturowi Czogała za uratowanie tonących. W imieniu Starosty Jędrzejowskiego nagrodę wręczał Wicestarosta Pan Janusz Grabek, w imieniu władz gminy i Burmistrza Sędziszowa nagrodę wręczyła Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Ewa Kubas-Samociuk.

Komendant Powiatowy Policji w Jędrzejowie Pan podinspektor Sławomir Sędybył wyraził swój głęboki szacunek, zapewniając że ten bohaterski czyn pozostanie w pamięci jako przykład bezinteresownego poświęcenia dla innych. „ Nie ma nic piękniejszego i szlachetniejszego, nad ratowanie życia i zdrowia ludzkiego…”.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony