Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadów na sklepy w Olsztynie ustalony

Data publikacji 27.07.2012

Podczas dwóch dni w Olsztynie doszło do trzech napadów na sklepy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili tożsamość podejrzanego. Okazał się nim 30-letni Michał O. Przy jednym z rozbojów sprawcy towarzyszyła 30-letnia Agnieszka K. Kobieta już trafiła do policyjnego aresztu, mężczyzna natomiast znajduje się pod ciągłym nadzorem policjantów z uwagi na fakt, że jego stan zdrowia nie pozwala na zatrzymanie. Za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego rozboju doszło przy ulicy Barcza. Około 23:00 do sklepu wszedł mężczyzna, który grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje życie, spełniła żądanie napastnika. Po chwili sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Do podobnego zdarzenia doszło dzień później około 6:40 przy ulicy Grunwaldzkiej. Tym razem sprawca spłoszony przez ekspedientkę ranił ją, a następnie uciekł. Jeszcze tego samego dnia, kilka minut przed 12:00, doszło do kolejnego napadu z użyciem noża, ponownie w sklepie przy ulicy Barcza. Również w tym przypadku napastnik wykorzystał obecność kobiety za ladą. Wystraszona sprzedawczyni oddała mężczyźnie pieniądze, których zażądał.

Wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawcy napadów zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Z uwagi na fakt, że sposób działania napastników za każdym razem był podobny, funkcjonariusze podejrzewali, że sprawcą może być ta sama osoba. Kryminalni zbierali więc szczegółowe informacje od świadków tych zdarzeń, aby ustalić wygląd podejrzanego. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na wytypowanie sprawcy napadów przy Barcza, którym okazał się 30-letni Michał O. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna nie działał sam. W jednym z napadów uczestniczyła jego konkubina – Agnieszka K.

30-latka wczoraj trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta już usłyszała zarzut współuczestnictwa w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z uwagi na fakt, że stan zdrowia podejrzanego nie pozwala na jego zatrzymanie, jest on pod ciągłym nadzorem policjantów.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą, ustalając m.in. udział 30-latka w rozboju przy ulicy Grunwaldzkiej. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw) 

Powrót na górę strony