Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie porażonemu piorunem

Data publikacji 30.07.2012

Dyżurny Komisariatu Policji w Łochowie wspólnie z innymi policjantami pomogli mężczyźnie, który został porażony piorunem. Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu poszkodowanego, odnaleźli go i powiadomili pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Węgrowie, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj około 16:25 dyżurny Komisariatu w Łochowie asp. Sylwester Telak odebrał telefon od człowieka z prośbą o pomoc. Mężczyzna nie wiedział gdzie się znajduje i jak mówił, doszedł do siebie po tym, jak uderzył w niego piorun. Z jego relacji wynikało, że odzyskał świadomość, ale nie mógł się poruszać.

Dyżurny wspólnie z sierż. szt. Pawłem Gierejem i st. post. Łukaszem Suplickim przeprowadzili rozmowę z poszkodowanym i na podstawie przekazanych przez niego informacji, ustalili miejsce, w którym mógł on przebywać. Jak wynikało z rozmowy i ustaleń, mężczyzna znajdował się w okolicy rzeki Liwiec w miejscowości Kalinowiec. Na plaży po drugiej stronie rzeki przebywało dużo plażowiczów, jednak poszkodowany, jak mówił, nie był w stanie się poruszyć, ani nawet głośniej krzyknąć, aby wezwać pomoc. Po dwóch godzinach od uderzenia był w stanie tylko wykonać telefon. W wytypowanym miejscu, w zaroślach policjanci odnaleźli mężczyznę.

Mieszkaniec Warszawy został przewieziony do szpitala w Węgrowie. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony