Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 2,5 kg narkotyków w mieszkaniu 51-latka

Data publikacji 30.07.2012

W krakowskim mieszkaniu 51-letniego mężczyzny, policjanci z I komisariatu Policji oraz wydziału antynarkotykowego KMP w Krakowie zabezpieczyli ponad 2,6 kg marihuany, haszysz, amfetaminę i anaboliki. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna handlował tymi środkami. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci I komisariatu patrolując ulice Krakowa zwrócili uwagę na nerwowo zachowującego się człowieka, który na widok zbliżającego się oznakowanego radiowozu wyraźnie próbował się oddalić. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Jak się okazało podczas kontroli osobistej, 51-latek miał przy sobie 15 gramów amfetaminy. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie, aby wyjaśnić pochodzenie narkotyków.

Jednak na prawdziwe zagłębie narkotykowe policjanci z I komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału antynarkotykowego KMP w Krakowie natknęli się podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego. Na miejscu zabezpieczyli 2,6 kg suszu marihuany, amfetaminę, haszysz, środki anaboliczne oraz kilkaset tysięcy złotych w polskiej i zagranicznej walucie.

51-latek usłyszał zarzut posiadania i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków za co grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Krakowie / łb)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.64 MB)

Powrót na górę strony