Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano sześć plantacji narkotyków

Data publikacji 30.07.2012

Sześć plantacji narkotyków zlikwidowali w Moszczańcu policjanci z Sanoka, wspólnie z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Komańczy i Straży Granicznej. Zatrzymano pięciu mężczyzn, którzy zajmowali się uprawą i dystrybucją narkotyków. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych roślin po wysuszeniu szacuje się na około 180 tysięcy zł.

Wspólne działania policjantów z wydziału kryminalnego sanockiej komendy, z Posterunku Policji w Komańczy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej w Sanoku doprowadziły do ujawnienia sześciu plantacji konopi indyjskich. Nielegalne uprawy znajdowały się na polach dawnego PGR w miejscowości Moszczaniec. Na każdej z nich uprawianych było po kilkadziesiąt krzaków. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych roślin po wysuszeniu szacuje się na około 180 tysięcy zł.

Na miejscu zabezpieczono sprzęt komputerowy wraz z nośnikami danych, telefony komórkowe, urządzenia rejestrujące obraz, materiały biurowe służące do oznaczania i dystrybucji narkotyków oraz przedmioty służące do uprawy i zażywania narkotyków.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn w wieku 19, 21, 22, 28 i 32 lat, mieszkańców gminy Komańcza. Podejrzani usłyszeli już zarzuty uprawy, udzielania i posiadania narkotyków. Wobec trzech z nich sąd zastosował środki zapobiegawcze: 22 i 32-latek trafili tymczasowo do aresztu, 28-latek natomiast podpisywał będzie listę osób dozorowanych.

Policjanci ustalają dokąd trafiały narkotyki.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony