Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za rozbój do więzienia

Data publikacji 13.08.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat, mieszkańców woj. śląskiego podejrzanych o rozbój na dwóch mieszkańcach Buska – Zdroju. Bijąc i grożąc poszkodowanym utratą życia, sprawcy zabrali im telefony komórkowe - odzyskane później przez policjantów. Grozi im za to 12 lat więzienia.

Buscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat podejrzanych o nocny rozbój na dwóch mieszkańcach Buska. Poszkodowanych zaatakowano, gdy siedzieli w samochodzie na jednym z parkingów. Jeden z nich miał spotkać się tam z matką jego 9-miesięcznego dziecka. Z zaparkowanego obok forda mondeo wyszło czterech mężczyzn. Siedzącemu w samochodzie mężczyźnie zagrozili utratą życia i zabrali telefon. Drugiego wciągnęli do samochodu i poprzez bicie i zastraszanie zabrali mu aparat telefoniczny.

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju jednocześnie. Byli bardzo zaskoczeni i nie stawiali oporu. Telefony zwrócono ich posiadaczom. Mężczyźni będą doprowadzani do prokuratury.

Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Powrót na górę strony