Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca wypadku może odpowiadać za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 30.07.2012

Kołobrzescy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który wjechał samochodem w przystanek autobusowy i potrącił trzy młode kobiety. Po szczegółowych oględzinach miejsca zdarzenia, śledczy prawdopodobnie postawią sprawcy zarzuty usiłowania zabójstwa. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu.

Do zdarzenia tego doszło w niedzielę przed godziną 10.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody 21- letni mieszkaniec Radomia jadąc samochodem marki VW Passat w pewnym momencie wjechał w przystanek autobusowy. Trzy młode kobiety stojące na przystanku zostały ranne. Stan dwóch z nich jest nadal bardzo ciężki.

Początkowo policjanci wykonywali rutynowe czynności związane z wypadkiem drogowym, jednak szczegółowa analiza zebranego materiału dowodowego może spowodować zmianę kwalifikacji tego czynu na usiłowanie zabójstwa.

Kierujący Passatem został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-latek był prawdopodobnie pod działaniem środków odurzających. Mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec interweniujących policjantów.

Dalsze czynności w tej sprawie będą wykonywane pod nadzorem kołobrzeskiej prokuratury, która zadecyduje o kwalifikacji prawnej czynu i zarzutach dla 21- latka.

(KWP w Szczecinie / łb)
 

Powrót na górę strony