Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 16-latka podejrzanego o kradzieże i włamania

Data publikacji 30.07.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o popełnienie blisko 30 przestępstw na terenie miasta. Nieletni podejrzany jest m.in. o kradzieże rowerów i włamania do altanek. Skradzione przedmioty młody człowiek sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Nieletni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez funkcjonariuszy z Wydziału ds. Nieletnich Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Nieletni przyznał się do popełnienia blisko 30 czynów karalnych w okresie od marca do lipca br. Jak mówił policjantom, rowery kradł z różnych miejsc we Wrocławiu m.in. z klatek schodowych, podwórek oraz stojaków przed sklepami. 16-latek włamał się również kilkanaście razy do altan działkowych skąd kradł sprzęt ogrodowy oraz narzędzia. Swój łup sprzedawał bezpośrednio po kradzieży przygodnie poznanym osobom, a uzyskane pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Policjanci na podstawie materiałów zebranych w sprawie udowodnili nieletniemu kradzież 16 rowerów oraz 13 włamań do altanek na terenie Wrocławia. Straty w mieniu powstałe na skutek jego przestępczej działalności sięgają blisko 20 tysięcy złotych. Nieletni był już wcześniej notowany za inne przestępstwa tego typu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamanie i kradzież mienia grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / łb)
 

Powrót na górę strony