Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamanie do jubilera

Data publikacji 30.07.2012

Współpraca rawskich policjantów z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doprowadziła do zatrzymania pary podejrzanej o włamanie do sklepu jubilerskiego. Odzyskano zarówno skradzioną gotówkę i biżuterię. Przestępczy duet na wniosek prokuratury został już tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa.

Kryminalni z Łodzi od pewnego czasu pracowali nad ustaleniem grupy włamywaczy działających na terenie województwa łódzkiego. Pewne informacje wskazywały, że najbliższe plany przestępcze złodziei mogą być związane z obszarem Rawy Mazowieckiej. Taki sygnał został przekazany rawskim policjantom, z którymi nawiązano bliższą współpracę.

W nocy z 27 na 28 lipca w miejscowości Soszyce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę na łódzkich tablicach rejestracyjnych. Szybko okazało się, że dwoje mieszkańców Łodzi: 41-letnia kobieta i jej 38-letni znajomy przyjechali do Rawy z nieuczciwymi zamiarami. Wewnątrz pojazdu policjanci znaleźli spakowane w plecaku dwa rulony banknotów a w torbie – znaczną ilość biżuterii opatrzonej metkami jednego z rawskich sklepów jubilerskich. Jak się okazało, przestępczy duet wracał do Łodzi po włamaniu do jednego ze sklepów z biżuterią. W samochodzie ujawniono także narzędzia, które prawdopodobnie posłużyły do dokonania przestępstwa. Podczas oględzin miejsca zdarzenia technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady, analizie zostanie także poddany monitoring.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Oboje podejrzani byli już wcześniej notowani za konflikty z prawem. Tym razem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony