Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził w żołądku kokainę

Data publikacji 31.07.2012

Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej, zatrzymali na warszawskim lotnisku 28-letniego obywatela Polski, pochodzenia nigeryjskiego. Chuks G. usiłował przemycić do Polski prawie kilogram kokainy. Narkotyki podzielone na 85 kapsułek znajdowały się w brzuchu mężczyzny. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kokainy to około ćwierć miliona złotych.

Wszystko zaczęło się na lotnisku Okęcie w Warszawie. Uwagę funkcjonariuszy Izby Celnej i policjantów wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP zwrócił 28-letni obywatel Polski, pochodzenia nigeryjskiego. Podróżnego poddano szczegółowej kontroli. Badania wykazały, że w jamie brzusznej Chuksa G. może znajdować się kilkadziesiąt kapsułek, każda o długości około 5 cm. Jak się później okazało, było ich dokładnie 85. Zawierały one w sumie prawie 1 kilogram kokainy.

Chuksa G. został zatrzymany. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyki trafiły do Polski z Brazylii. Po wstępnych wyjaśnieniach przedstawiono 28-latkowi zarzut przewozu znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 lat. Decyzją sądu 28-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Funkcjonariusze ustalają do kogo miały trafić zabezpieczone środki odurzające.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony