Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali metodą „na śpiocha”

Data publikacji 31.07.2012

Funkcjonariusze z bielańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu odzyskali kolejny skradziony samochód. Tym razem był to Peugeot 407 skradziony tydzień temu z parkingu przy ulicy Schroegera. Sprawcy działali metodą „na śpiocha”. Ich łupem padł jeszcze telewizor i telefony komórkowe. Wobec trzech włamywaczy sąd zastosował 3-miesięczy areszt. Dwaj pozostali mężczyźni odpowiedzą za paserstwo.

Bielańscy kryminalni rozbili grupę osób działających metodą „na śpiocha”. Trzech włamywaczy i dwóch paserów usłyszało zarzuty. Mężczyźni kilka dni temu wykorzystali moment, gdy właścicielka spała i weszli do mieszkania przy ulicy Przybyszewskiego, z którego zabrali telewizor LCD, telefony komórkowe i kluczyki do samochodu. Kilka minut później z parkingu przy ulicy Schroegera odjechali peugeotem 407 należącym do właścicielki.

Tylko kilku dni potrzebowali kryminalni na namierzenie grupy włamywaczy i paserów. Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie. Na terenie żwirowni przy ulicy Wóycickiego kryminalni odnaleźli skradziony samochód.

19-letni Daniel K., 17-letni Maciej S. i 19-letni Kamil J. odpowiedzą za kradzież mieszkaniową oraz za kradzież z włamaniem samochodu. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczy areszt. Na najbliższe 10 lat mogą trafić za kratki. Pozostali dwaj mężczyźni, 19-letni Artur P. i 20-letni Maciej R. odpowiedzą za paserstwo. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają czy grupa ma na swoim koncie inne tego typu włamania oraz czy działały z nimi inne osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mj)
 

Film Okradali metodą „na śpiocha”

Opis filmu: kradzieże samochodów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Okradali metodą „na śpiocha” (format flv - rozmiar 2.34 MB)

Powrót na górę strony