Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 70 tys. franków szwajcarskich

Data publikacji 31.07.2012

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież znacznej kwoty pieniędzy. 36-latek pracując jako konwojent w jednej z firm ochroniarskich, w trakcie wykonywania swoich obowiązków zabrał ponad 70 tys. franków szwajcarskich. Funkcjonariusze odzyskali całą skradzioną gotówkę, którą mężczyzna zakopał na działce w podwarszawskiej miejscowości. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy w jednej z firm na terenie Mokotowa. Zniknęło z niej ponad 70 tys. franków szwajcarskich. Wszystko wskazywało na to, że do kradzieży doszło w momencie, kiedy konwojent odbierał przesyłki, a koperty z gotówką prawdopodobnie znalazły się tam omyłkowo.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie ma związku z tym zdarzeniem. Bardzo szybko wyszło na jaw, że to 36-latek jest sprawcą tej kradzieży. Policjanci zatrzymali go w miejscu pracy. Okazało się, że skradzione pieniądze zostały zakopane na działce w podwarszawskiej miejscowości. Policjanci odzyskali całą gotówkę.

Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Odpowie za kradzież znacznej kwoty pieniędzy. 36-latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KSP / łb)
 

Powrót na górę strony