Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany dwoma listami gończymi wpadł w Hanowerze

Data publikacji 31.07.2012

28-letni Arkadiusz Ch. był poszukiwany w związku z rozbojami, których się dopuścił na terenie Łomży. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne czyny. Warunkowo zwolniony z więzienia na wolności dopuścił się kolejnego brutalnego napadu. Dzięki pracy policjantów z KWP w Białegostoku, KGP oraz z Niemiec mężczyzna został zatrzymany i w chwili obecnej znajduje się w areszcie śledczym.

28-letni Arkadiusz Ch., miał na swoim koncie dwa listy gończe w związku z rozbojami, których dokonał wraz z dwoma kompanami na terenie Łomży. Już wcześniej odbywał kary pozbawienia wolności za przestępstwa, których się dopuścił. Został warunkowo zwolniony z więzienia, ale po raz kolejny dokonał brutalnego rozboju. Aby uniknąć kary, mężczyzna uciekł za granicę. Sprawą poszukiwań od początku zajmowali się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Ich praca operacyjna przyniosła efekty – ustalili, że Arkadiusz Ch. przebywa na terenie Niemiec i ukrywa się w Hanowerze. Wtedy do gry weszli także poszukiwacze z Biura Kryminalnego KGP i wspólnie nawiązali kontakt z ambasadą Niemiec oraz niemieckimi policjantami. Dzięki wspólnej pracy i odpowiedniemu skoordynowaniu wszystkich działań ustalili dokładny adres na którym przebywał.

Arkadiusz Ch. został zatrzymany w mieszkaniu w Hanowerze, w którym się ukrywał. Kompletnie nie spodziewał się widoku policjantów. 28-latek został natychmiast przewieziony do policyjnego aresztu. 25 lipca w policyjnym konwoju został przewieziony na polsko - niemiecką granicę i przekazany funkcjonariuszom z naszego kraju. Arkadiusz Ch. obecnie przebywa w areszcie śledczym. Ma do odsiadki 5,5 roku za przestępstwa, których dokonał w Polsce.

kj

Powrót na górę strony