Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Letnia Akademia Policyjna

Data publikacji 14.08.2007

Dzisiaj rusza szósta już edycja Letniej Akademii Policyjnej. 100 dzieci w wieku od 8 do 15 lat spędzi wakacje pod okiem policjantów i doświadczonych pedagogów. Działania wrocławskich policjantów skierowano do dzieci z rodzin, które z różnych względów, nie mogą zapewnić im wakacyjnego wyjazdu. Patronat nad Letnią Akademią Policyjną objęli: Komendant Wojewódzki i Miejski Policji we Wrocławiu i Prezydent Miasta.

Na wakacyjny wypoczynek w II turach Letniej Akademii Policyjnej wyjedzie 100 dzieci, w wieku od 8 do 15 lat. Pierwszy turnus odbędzie w terminie od 14 do 23 sierpnia 2007 r., natomiast drugi od 23 sierpnia do 1 września 2007 roku. Wakacje pod okiem policjantów i doświadczonych pedagogów, dzieci spędzą w Ośrodku Wypoczynkowym "Marysieńka" w Lewinie Kłodzkim przy ulicy Wodnej.

Podczas dwutygodniowego pobytu w górach, na dzieci czeka wiele atrakcji. Przewidziane są między innymi autokarowe wycieczki po malowniczej okolicy, konkursy, zabawy, festyny i spotkania, które poprowadzą policyjni specjaliści z prewencji kryminalnej, ruchu drogowego, techniki kryminalistycznej i przewodnicy policyjnych psów. Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać, jak rozpoznawać i unikać wszelkiego rodzaju zagrożeń.

Wypoczynek i zabawa połączone z wiedzą jaką dzieci zdobędą uczestnicząc w Letniej Akademii Policyjnej z pewnością zaprocentują w przyszłości, nie tylko bezpieczniejszym życiem, ale również wspaniałymi wspomnieniami z dzieciństwa. Odjeżdżające o 8:30 dzieci z parkingu przy ul. Krasińskiego pożegna maskotka dolnośląskiej policji - Komisarz Lew.

Powrót na górę strony