Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył mienie o wartości ponad 520 tys. złotych

Data publikacji 31.07.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia wartości ponad 520 tys. złotych. Mężczyzna przywłaszczył pojazdy specjalistyczne. Funkcjonariusze już odzyskali koparko-ładowarkę oraz naczepę o wartości 440 tys. złotych. Za czyn, o który jest podejrzany grozi kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia o łącznej wartości ponad 520 tys. złotych. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Policjanci ustalili, że mężczyzna mimo wypowiedzenia mu umowy leasingowej przywłaszczył koparko-ładowarkę oraz dwie naczepy samochodowe na szkodę jednej z firm leasingowych. Funkcjonariusze w trakcie czynności operacyjnych na posesji w jednej z podwrocławskich miejscowości odzyskali już część przywłaszczonego mienia: koparko-ładowarkę i naczepę o wartości 440 tys. złotych. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że za przywłaszczenie powierzonego mienia ruchomego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony