Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana kolejna uprawa konopi w mieszkaniu

Data publikacji 31.07.2012

Wrocławscy policjanci zlikwidowali kolejną już nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zatrzymano cztery osoby podejrzewane o uprawę i posiadanie narkotyków, zabezpieczonych kilka krzewów konopi i około 730 porcji gotowej już marihuany, odzyskano też skradziony telefon.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z wrocławskiej komendy miejskiej zlikwidowali na terenie dzielnicy Śródmieście kolejną już w ciągu ostatnich dni nielegalną uprawę konopi znajdującą się w budynku mieszkalnym na terenie miasta. Zatrzymano cztery osoby (trzech mężczyzn i kobietę), mieszkańców Wrocławia, w wieku od 21 do 40 lat podejrzewanych o ten proceder.

Funkcjonariusze mając podejrzenie co do nielegalnej uprawy konopi i posiadania narkotyków weszli 30 lipca br. przed południem do jednego z domów. Jak ustalili policjanci, kilka dwumetrowej wysokości krzewów konopi rosło przed domem w ogrodzie, a inne na strychu budynku mieszkalnego. Uprawa prowadzona w budynku była wspomagana przez odpowiednie urządzenia do wentylacji i oświetlenia.

Na miejscu funkcjonariusze znaleźli także około 730 porcji gotowego już narkotyku w postaci marihuany, uzyskanego z prowadzonej tam uprawy. Ponadto policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy, który po sprawdzeniu okazał się kradziony. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego procederu, w tym także to jakie było przeznaczenie zabezpieczonych środków odurzających. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat. Natomiast uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 pozbawienia wolności, a gdy z uprawy można uzyskać znaczną ilość środków odurzających – nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony