Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za kierowcą porsche - jechał ponad 220 km/h

Przed sądem będzie się tłumaczył mężczyzna, który kierował samochodem bez tablic rejestracyjnych w stanie po użyciu alkoholu, jadąc ponad 220 kilometrów na godzinę i nie reagując na sygnały do zatrzymania. Pościg za nim rozpoczęli policjanci po tym, jak mężczyzna wyprzedził nieoznakowany radiowóz na podwójnej ciągłej ze znaczną prędkością. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do komendy. Teraz będzie się tłumaczył ze swojego zachowania.

Ostródzcy policjanci jadąc krajową 15. zostali nagle wyprzedzeni przez porsche, którego kierowca ze znaczną prędkością minął ich na podwójnej ciągłej. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za autem, jednak jego kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, nadawane przez policjantów. Piotr C. łamiąc przepisy ruchu drogowego uciekał przed policjantami, rozpędzając auto do ponad 220 kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze zatrzymali 42 – latka, który jak się okazało, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, mężczyzna miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Auto, którym się poruszał, kupił dwa dni wcześniej i postanowił ruszyć nim w trasę, zanim go zarejestrował.

Teraz 42 – letni mieszkaniec powiatu brodnickiego ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za popełnione wykroczenia może mu grozić grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami nawet na trzy lata.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony