Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za zabójstwo

Data publikacji 01.08.2012

Wolscy policjanci zatrzymali 25-latkę w związku z zabójstwem 59-latki. Martwą kobietę policjanci znaleźli w jej samochodzie. Do zbrodni doszło prawdopodobnie na tle nieporozumień finansowych. Wczoraj w prokuraturze Iwona K. usłyszała zarzut zabójstwa. Dzisiaj sąd rozważy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Wszystko zaczęło się późnym wieczorem. Policję zaalarmowały osoby widzące zakrwawioną kobietę leżącą w samochodzie i wzywającą pomocy. Mimo natychmiastowo udzielonej pomocy medycznej kobieta zmarła. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą. Pod nadzorem prokuratora technik kryminalistyki zabezpieczył ślady pozostawione na miejscu zbrodni.

Funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu natychmiast rozpoczęli ustalanie w jaki sposób doszło do zadania ran i od razu poszukiwali sprawców. Najważniejszym zadaniem policjantów było dotarcie do świadków, jak również ustalenie tożsamości napastnika. Pierwsze informacje wskazywały, że 59-latka widziana była tego wieczoru w towarzystwie młodej kobiety. Prawdopodobnie chwilę przed zabójstwem obie panie siedziały razem w samochodzie i rozmawiały.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że prawdopodobnym motywem zbrodni były rozliczenia finansowe. Wszystko wskazuje na to, że między kobietami doszło do awantury podczas której najprawdopodobniej Iwona K. wyciągnęła nóż i zadała kilka ciosów 59-latce. Wczoraj w prokuraturze Iwona K. usłyszała zarzut zabójstwa. Dzisiaj sąd rozważy wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

(KSP / mj)
 

Powrót na górę strony