Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy przewoził nadmierną liczbę pasażerów

Data publikacji 01.08.2012

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który przewoził busem nadmierną liczbę pasażerów. Wiózł on pracowników do jednego z zakładów na terenie Krasnegostawu. Pojazd zauważył jadący do pracy Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Zatrzymanemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj przed godziną 7.00 jadący do pracy swoim samochodem Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy w miejscowości Zakręcie na krajowej 17 zauważył forda transita. Policjant nabrał podejrzeń, że pojazdem może podróżować zbyt duża liczba pasażerów.

Komisarz powiadomił dyżurnego policji o swoich spostrzeżeniach i kierunku w którym jedzie pojazd. Po trzech minutach policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Okazało się, że w busie podróżowało o pięć osób więcej niż zezwalały na to przepisy, a kierujący 53-latek z Lublina miał w organizmie 0,59 promila alkoholu. Jak ustalili stróże prawa, wiózł on z Lublina do jednego z zakładów pracy w Krasnymstawie zatrudnionych tam pracowników.

Lublinianin został zatrzymany. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo poniesie konsekwencje związane z popełnieniem wykroczenia niewłaściwego przewozu osób.

(KWP w Lublinie / mj)
 

Powrót na górę strony