Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali kradziony sprzęt elektroniczny

Data publikacji 01.08.2012

Policjanci zatrzymali 7 osób zamieszanych w kradzież TIR-a wypełnionego sprzętem elektronicznym wartym około 500 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionych telewizorów i monitorów. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty, jeden trafił na 3 miesiące do aresztu.

Do kradzieży samochodu ciężarowego z naczepą wypełnioną sprzętem elektronicznym wartym około 500 tys. zł doszło w połowie lipca. Wtedy z terenu jednego z parkingów w Rypinie w nieznanym kierunku odjechał załadowany telewizorami i monitorami TIR.

Intensywna praca rypińskich kryminalnych i policjantów z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy oraz z Wielkopolski doprowadziła do osób zamieszanych w ten proceder. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w okolicach Gniezna. Policjanci uzyskali bowiem informację, że skradziony sprzęt może być transportowany przez sąsiednie województwo. Tam, kilka dni po zgłoszeniu, funkcjonariusze urządzili zasadzkę. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej busa, w którym podczas przeszukania znaleźli część, jak się później okazało, skradzionego sprzętu. Wtedy nastąpił przełom w sprawie. Skrupulatna analiza zgromadzonych do sprawy materiałów dowodowych przyniosła kolejne sukcesy. Z każdym dniem do policyjnego aresztu trafiały następne osoby mające swój udział w przestępstwie.

Do dzisiaj w sprawie zatrzymano i doprowadzono do prokuratury 7 mężczyzn, mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Dwaj z nich usłyszeli zarzuty. Jeden (36 l.) odpowie za kradzież z włamaniem - decyzją sądu w miniony poniedziałek (30.07.12) został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Drugi natomiast usłyszał zarzut paserstwa. Wobec niego prokurator zastosował poręczenia majątkowe.

Rypińscy kryminalni nie kończą swoich działań. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony