Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozbawili mężczyznę wolności i usiłowali wymusić zaciągnięcie kredytu

Data publikacji 01.08.2012

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi czwórce opolan, którzy pozbawili wolności 21 – latka. Mężczyzna był winny podejrzanym 200 złotych. Mężczyźni domagali się spłaty długu. Grożąc 21 – latkowi przedmiotem przypominającym broń próbowali go zmusić do zaciągnięcia 1500 złotych kredytu. Wszyscy zostali zatrzymani, a trójkę z nich tymczasowo aresztowano na 3 miesiące.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Opolu otrzymał informację, że na jednym z podwórek przy ulicy Duboisa w Opolu doszło do uprowadzenia mężczyzny. Zgłaszający poinformował, że czwórka mężczyzn używając przemocy wciągnęła do samochodu 21 – latka i odjechała. Dyżurny natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol Policji. Na miejsce udali się również kryminalni z KMP w Opolu. Funkcjonariusze rozpoczęli penetrację miasta za podejrzanym pojazdem, a policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, który z mieszkańców został uprowadzony. Po niedługim czasie uprowadzony opolanin sam powrócił do miejsca zamieszkania.

Jak ustalili kryminalni, 21 – latek swoim oprawcom był winien 200 złotych. Ponieważ nie spłacał swojego długu jego wierzyciele postanowili go uprowadzić. Wywieźli 21 – latka na obrzeża miasta, gdzie skrępowali mu ręce i przedmiotem przypominającym broń grozili pozbawieniem życia. Podejrzani zapowiedzieli mężczyźnie, że go wypuszczą, jeżeli spotka się z nimi następnego dnia i biorąc w ich obecności 1 500 złotych kredytu spłaci swój dług.

Opolanie w wyznaczonym terminie skontaktowali się ze swoim dłużnikiem i umówili się z nim na spotkanie przed południem na ulicy 1 Maja. Tam czekali już na nich policjanci, którzy zatrzymali trójkę mężczyzn (Łukasz L., Rafał J. i Emil N.). Jak się okazało, wszyscy byli w tym samym wieku – mieli po 25 lat i znani byli już funkcjonariuszom z prowadzonych spraw dotyczących przestępczości narkotykowej. Całej trójce przedstawiono zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności oraz zmuszania do określonego zachowania. Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiace. 

Policjanci ustalili również dane personalne czwartego z poszukiwanych mężczyzn. Wczoraj (31 lipca) Przemysław J. sam się stawił w KMP w Opolu. Został przesłuchany przez prokuratora, który zastosował wobec 29 – latka dozór policyjny.

Za przestępstwa, których dopuścili się mężczyźni grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony