Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Woodstock - Policja gotowa do działania

Data publikacji 02.08.2012

Ostatnie godziny dzielą nas od rozpoczęcia XVIII już Przystanku Woodstock. Impreza ta corocznie przyciąga rzesze miłośników dobrej zabawy z całej Polski i sąsiednich Niemiec. Lubuscy policjanci odpowiadający za bezpieczeństwo uczestników festiwalu i mieszkańców Kostrzyna są już gotowi do pracy.

W zabezpieczeniu tegorocznego Przystanku Woodstock weźmie udział prawie 1200 policjantów. Wśród nich będą funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, antyterroryści, pirotechnicy, negocjatorzy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą również policjanci służb kryminalnych, którzy wykonują czynności w przypadku łamania prawa lub interwencji "Pokojowego patrolu". Lubuską Policję w tym roku wspierać będzie ponad 400 policjantów z innych województw (Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Katowic). Wspomagać ich będą policjanci z Niemiec, którzy wspólnie z polskimi funkcjonariuszami patrolować będą teren Kostrzyna. Ich głównym zadaniem będzie pomoc uczestnikom imprezy przybyłym zza zachodniej granicy.

W środę na terenie "Przystanku" odbył się ostatni rekonesans przed rozpoczęciem operacji. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Ryszard Wiśniewski wraz z Wojewodą Lubuskim Marcinem Jabłońskim i przedstawicielami innych służb sprawdzali gotowość do działań. Spotkanie odbyło się w sztabie operacji, a następnie wszyscy jego uczestnicy udali się na woodstockowe pole. Policjanci swoją służbę w Kostrzynie pełnić będą aż do niedzieli, czyli do końca tegorocznego festiwalu. Wykorzystując doświadczenia z lat ubiegłych gotowi są do zapewnienia porządku i niesienia pomocy przez całą dobę.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)
 

Powrót na górę strony