Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali linię do produkcji metamfetaminy

Data publikacji 02.08.2012

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zlikwidowali linię produkcyjną silnie działającego i mocno uzależniającego środka odurzającego - metamfetaminy. Zabezpieczono aparaturę, odczynniki i półprodukty, a także wyprodukowany już narkotyk. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli także ponad pół kilograma prochu i granat. W sprawie zatrzymano trzy osoby.

Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Grupy Realizacyjnej ze zgorzeleckiej komendy powiatowej, prowadząc działania wymierzone w osoby zajmujące się produkcją i obrotem środkami odurzającymi ustalili, że na terenie Zgorzelca produkowana jest metamfetamina, która jest bardzo silnie działającym i mocno uzależniającym narkotykiem. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania, policjanci potwierdzili te podejrzenia i zlokalizowali miejsce produkcji.

Po odpowiednim przygotowaniu, w godzinach rannych funkcjonariusze przystąpili do realizacji. Po wejściu do jednego z domów na terenie miasta, mundurowi ujawnili kompletną linię produkcyjną. Zabezpieczono aparaturę, odczynniki i półprodukty, a także już gotowy, wyprodukowany tam narkotyk, w ilości, z której można było uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych.

W domu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli także ponad pół kilograma prochu strzelniczego oraz granat. Ujawnione materiały wybuchowe zostały zabezpieczone i w bezpieczny sposób zneutralizowane przez wrocławskich policyjnych antyterrorystów z grupy minersko – pirotechnicznej.

W sprawie tej, na miejscu zatrzymano do wyjaśnienia trzy osoby (2 mężczyzn i kobietę), w wieku od 26 do 49 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczego procederu.

Za wytwarzanie i posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie materiałów wybuchowych grozi natomiast kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / łb)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.51 MB)

Powrót na górę strony