Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu dla złodzieja samochodów

Data publikacji 02.08.2012

Dzisiaj sąd w Bydgoszczy na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego pod koniec lipca 30-latka. Podejrzanemu przedstawiono osiem zarzutów, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Zatrzymany odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, wywieranie wpływu na czynności urzędowe policjantów, kradzież i trzy usiłowania kradzieży samochodów oraz dwukrotne krótkotrwałe użycie pojazdów.

Dzisiaj (02.08.2012 r.) w godzinach rannych, policjanci z bydgoskich Wyżyn doprowadzili do sądu zatrzymanego 30-latka. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd wydał postanowienie o trzymiesięcznym aresztowaniu mężczyzny. Podejrzany usłyszał osiem zarzutów przestępstw, których dopuścił się w ostatnim półroczu na terenie bydgoskiego Śródmieścia i powiatu inowrocławskiego. Zatrzymany odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, wywieranie wpływu na czynności urzędowe policjantów, kradzież i trzy usiłowania kradzieży samochodów oraz dwukrotne krótkotrwałe użycie pojazdów.

Do zdarzenia doszło we wtorek 31.07.2012 r. wieczorem. Dyżurny policji w Bydgoszczy otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy. Do miejscowości Piecki skierowano patrol mundurowych. Gdy policjanci zauważyli czerwoną hondę wskazaną przez zgłaszającego, jego kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna nie reagował na dawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania. Uciekinier wjechał w ślepą uliczkę, zawrócił i staranował pojazdem radiowóz, a następnie uderzył w metalowy słupek drogowy. Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego kierowcę. Jak się okazało mężczyzna był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 30-letni mieszkaniec Bydgoszczy trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że honda została skradziona pod koniec czerwca na terenie powiatu inowrocławskiego. Teraz podejrzany za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Bydgoszczy / łb)
 

Film Trzy miesiące aresztu dla złodzieja samochodów

Opis filmu: kradzieże samochodów, nietrzeźwi kierujący

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Trzy miesiące aresztu dla złodzieja samochodów (format flv - rozmiar 7.9 MB)

Powrót na górę strony