Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj 14-latkowie odpowiedzą za "bombowe" żarty

Data publikacji 02.08.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o zamieszczenie na portalu społecznościowym informacji o posiadaniu bomby i chęci jej użycia. Chłopcy umieścili wpis na oficjalnej stronie jednego z centrów handlowych. Gdyby doszło do ewakuacji obiektu straty mogłyby sięgnąć kwoty nawet kilkuset tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Około godz. 10. oficer dyżurny jednostki otrzymał zawiadomienie od przedstawicieli jednego z wrocławskich centrów handlowych. Dotyczyło ono umieszczenia przez nieznaną osobę na portalu społecznościowm informacji o posiadaniu bomby i chęci jej użycia. Do centrum skierowano policjantów, jednocześnie identyfikując osobę, która umieściła wpis. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście szybko ustalili numer komputera, z którego wysłano wiadomość oraz gdzie on się znajduje. Zatrzymanie sprawców było już tylko kwestią czasu.

Działając na terenie jednej z miejscowości powiatu wrocławskiego policjanci zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o ten czyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli również komputer, którego użyli nieletni.

14-latków umieszczono w Policyjnej Izbie Dziecka. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Jak poinformowali przedstawiciele centrum handlowego, gdyby doszło do ewakuacji obiektu straty mogłyby sięgnąć kwoty nawet kilkuset tysięcy złotych.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony