Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali wizytę Prezydentów

Data publikacji 02.08.2012

Prezydent Polski Bronisław Komorowski i Prezydent Niemiec Joachim Gauck odwiedzili teren "Przystanku Woodstock". Wizyta znamienitych gości była wyjątkowym wydarzeniem, a w zabezpieczeniu jej przebiegu wzięli udział policjanci pełniący służbę w Kostrzynie.

W czwartkowe przedpołudnie teren "Przystanku Woodstock" w Kostrzynie n/O odwiedzili prezydenci Polski i Niemiec. Wizyta Bronisława Komorowskiego i Joachima Gaucka była wydarzeniem bez precedensu. Przejazd kolumny prezydenckiej wiązał się z zabezpieczeniem trasy, która wiodła między innymi przez woodstockowe pola.

W przygotowaniu i realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia udział swój mieli policjanci pełniący w tych dniach służb na terenie Kostrzyna n/O. Wizyta rozpoczęła się od przejazdu obydwu Prezydentów ulicami miasta. Następnie wyjątkowi goście odwiedzili teren "Przystanku". Podczas całego przejazdu Policja zabezpieczała jego trasę pilotując prezydencką kolumnę. Zadanie zostało wykonane wzorowo i obydwaj Prezydenci bez przeszkód mogli spotkać się z uczestnikami festiwalu.

Pobyt oficjalnej delegacji zakończyło pozdrowienie przekazane ze sceny do prawie dwustu tysięcy zgromadzonych w Kostrzynie woodstockowiczów. Po nim policjanci na motocyklach odprowadzili pojazdy wiozące obydwu znamienitych gości na lądowisko, gdzie oczekiwały prezydenckie śmigłowce.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)

Powrót na górę strony