Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójca 39-latki zatrzymany

Data publikacji 03.08.2012

Funkcjonariusze z Gdyni wraz z policjantami z woj. lubuskiego zatrzymali w Kostrzynie 22-letniego mężczyznę, który we wtorek pchnął nożem 39-letnią kobietę. Kobieta zmarła. Sprawca wyłowiony został przez policjantów spośród 300 tys. uczestników Przystanku Woodstock. Grozi mu dożywotnie więzienie.

31 lipca 2012 roku tuż przed godz. 20.00 na gdyńskim Witominie doszło do zabójstwa 39-letniej kobiety. Sprawca, 22- letni mieszkaniec Gdyni, czekał na swoją ofiarę na ławce pod blokiem. Gdy ją zauważył, podbiegł do niej i na oczach wielu osób zadał jej cios nożem. Pomimo 40-minutowej reanimacji kobieta zmarła.

Dzisiaj około 4.00 nad ranem gdyńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali w Kostrzynie na terenie woodstockowego pola 22-latka podejrzanego o dokonanie tego zabójstwa. Termin nie został wybrany przypadkowo, chodziło bowiem o bezpieczeństwo innych uczestników festiwalu. Zatrzymany przez Policję mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Inne osoby przebywające na polu woodstockowym nawet nie spostrzegły, że policjanci przeprowadzili tak sprawną realizację. Domniemany sprawca zbrodni przewieziony został z Kostrzyna do Gdyni. Dalsze czynności z jego udziałem wykonywać będą policjanci z województwa pomorskiego.

Zatrzymany jeszcze dzisiaj zostanie przewieziony do prokuratury. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Gdańsku / KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)
 

Powrót na górę strony