Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali życie 30-latkowi

Data publikacji 03.08.2012

Ostródzcy policjanci uratowali 30-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji służby dyżurnej oraz policjantów z wydziału kryminalnego nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze w ostatniej chwili ściągnęli pętlę z szyi 30-latka. Niedoszły samobójca został przekazany załodze karetki pogotowia.

Wczoraj wieczorem na numer alarmowy dyżurnego ostródzkiej Policji zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że po nieporozumieniu rodzinnym z domu wybiegł jej nietrzeźwy brat oznajmiając wszystkim, że idzie się powiesić.

Oficer dyżurny natychmiast powiadomił o zdarzeniu patrol policjantów z wydziału kryminalnego, który pojechał do wskazanej miejscowości i rozpoczął sprawdzanie terenu, w kierunku którego pobiegł zdesperowany mężczyzna. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli wiszącego 30-latka. Policjanci natychmiast zdjęli mężczyźnie pętlę z szyi i przystąpili do reanimacji, przywracając mu funkcje życiowe. Następnie pomocy medycznej mieszkańcowi gminy Ostróda udzielili ratownicy medyczni.

Szybka interwencja ostródzkich policjantów sprawiła, że mężczyzna żyje. Nie była to pierwsza sytuacja, w której policjanci uratowali czyjeś życie. Trzy miesiące temu jeden z policjantów, który brał udział we wczorajszej akcji również uratował życie niedoszłemu samobójcy.

(KWP w Olsztynie / mj)
 

Powrót na górę strony