Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmyśliła, że została okradziona

Data publikacji 03.08.2012

Dyżurny dębickiej Policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że została okradziona przez mężczyznę poruszającego się na rowerze. Sprawca miał wyrwać jej torebkę, w której były dokumenty oraz gotówka w kwocie około 20 tys. zł. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawcy. Szybko jednak ustalili, że kobieta zmyśliła całą historię.

W poniedziałek, po godz. 19.30 do dyżurnego dębickiej Policji zadzwoniła kobieta. Poinformowała, że znajduje się na ul. Leśnej w Dębicy, gdzie nieznany mężczyzna jadąc na sportowym rowerze zerwał jej z ramienia torebkę, kiedy rozmawiała przez telefon. W torebce były dokumenty oraz znaczna suma pieniędzy. Jak relacjonowała, napastnik miał założoną na głowie czapkę z daszkiem koloru ciemnego oraz biały podkoszulek i tuż po kradzieży odjechał w kierunku dębickiego szpitala.

Policjanci natychmiast zintensyfikowali patrole w pobliżu miejsca popełnienia przestępstwa. Zawiadamiająca, 38-letnia mieszkanka Rzeszowa, była bardzo przejęta zajściem, ponieważ jak twierdziła, zostały jej skradzione pieniądze, które należą do firmy udzielającej kredytów, a w której jest zatrudniona. Natomiast kwota, którą posiadała w tym dniu przy sobie pochodziła od klientów spłacających raty oraz od innych przedstawicieli tej firmy.

Następnego dnia funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przystąpili do weryfikacji przedstawionej przez kobietę wersji zdarzeń oraz ewentualnego zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za kradzież. Natychmiast zorientowali się w nieścisłościach w zeznaniach kobiety. Dalsze czynności wykazały, że kobieta cały napad zmyśliła. Torebkę, która miała zostać jej skradziona, wrzuciła do kontenera na odzież, a kwoty 20 tys. zł tak naprawdę w niej nie było. Policjanci odnaleźli torebkę.

Funkcjonariusze wyjaśniają, dlaczego kobieta postanowiła zgłosić o przestępstwie, które nie zaistniało. Grozi jej teraz odpowiedzialność karna za zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Rzeszowie / pt)

Powrót na górę strony