Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili prawie 2000 porcji narkotyków

Data publikacji 03.08.2012

Funkcjonariusze z Oborników Śląskich zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Znaleziono przy nim ponad 850 porcji marihuany. W ręce policjantów wpadł jeszcze jeden diler, u którego znaleziono urządzenia do porcjowania narkotyków. Natomiast w Lwówku Śląskim zatrzymano 26-latka podejrzanego o handel oraz posiadanie ponad 900 porcji marihuany.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. 1 sierpnia 2012 roku policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące głośno zachowującej się młodzieży w jednej z podtrzebnickich miejscowości. Na miejscu zastali trzy osoby, u których podczas sprawdzania ujawnili marihuanę. Przy 18-latku funkcjonariusze znaleźli ponad 850 porcji marihuany. Następnie policjanci ustalili do kogo trafiały narkotyki i zatrzymali dilera, u którego w domu znaleźli urządzenia do porcjowania narkotyków. Ponadto podczas przeszukania jednej z posesji, w ogródku warzywnym odkryli kilka krzewów konopi indyjskich. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Trzebnicy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Wobec drugiego z zatrzymanych czynności procesowe są jeszcze wykonywane.

***

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel oraz posiadanie ponad 900 porcji marihuany. Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego.

Do zatrzymania doszło na terenie posesji, gdzie mężczyzna prowadził działalność gospodarczą. Policjanci podczas przeszukania samochodu należącego do zatrzymanego, w reklamówce za siedzeniem znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających.

Jak ustalili funkcjonariusze prowadzący tą sprawę była to marihuana, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 900 porcji handlowych. Policjanci zabezpieczyli również 4 tys. zł na poczet grożących zatrzymanemu kar finansowych.

Mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie. Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także czy mężczyzna zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony