Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano koniokradów

Data publikacji 14.08.2007

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby, które nocą chciały ukraść konie ze stadniny. Odwiedzając miejsce dzień wcześniej zrobili rozpoznanie wypytując pracowników o zabezpieczenia. Ich zainteresowanie wzbudziły dwie klacze warte blisko 40 tys. zł. Ukryci w słomie policjanci zatrzymali złodziei, gdy ci weszli do środka. Sprawcy mieli specjalną przyczepę do przewozu koni. Grozi im 5 lat więzienia.

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali dzisiejszej nocy 33-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 27 i 41 lat, którzy zakradając się do stadniny chcieli ukraść konie. Sprawcy przyjechali do stadniny dzień wcześniej. Robiąc rozpoznanie przed kradzieżą, oglądali konie znajdujące się na wybiegu i wypytywali pracowników o zabezpieczenia w stajniach i o nocny nadzór nad stadniną. Szczególne zainteresowanie budziły u nich dwie klacze warte każda ok. 20 tys. zł. W zamian za informacje proponowali zapłatę.

Policjantów powiadomił właściciel obiektu zaniepokojony informacjami od pracowników.

Na podstawie ustaleń funkcjonariusze z piotrkowskiej komendy w nocy z 13 na 14 sierpnia urządzili tam zasadzkę. Dokładnie sprawdzono teren wokół stadniny ze szczególnym uwzględnieniem dróg dojazdu i dojścia. W odwodzie czekał policyjny pies tropiący.

Około 1:30 w nocy na miejsce przyjechała kobieta, która wcześniej oglądała konie. Po upewnieniu się, że w stadninie jest spokojnie, telefonicznie skontaktowała się ze wspólnikami. Po niespełna pół godzinie podjechał terenowy Land Rover ze specjalną przyczepą do przewozu koni. Kiedy dwaj mężczyźni weszli do stajni, zostali zupełnie zaskoczeni przez ukrytych w stercie słomy policjantów. Jednocześnie wywiadowcy odcięli złodziejom drogę ucieczki.

Całą trójkę skuto kajdankami i przewieziono do piotrkowskiej komendy. Zabezpieczono także oba pojazdy, jakimi poruszali się sprawcy. Jak się okazało 33-letnia kobieta jak i dwaj mężczyźni w wieku 27 i 41 lat są mieszkańcami Warszawy. Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty usiłowania kradzieży koni. Dodatkowo podczas przeszukania torebki u podejrzewanej znaleziono kilka dilerek najprawdopodobniej z  narkotykami.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony