Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypłacił pieniądze ponad tysiąca osób

Data publikacji 14.08.2007

Krakowscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o kradzieże pieniędzy z bankomatów w różnych miejscach kraju. Sprawca podrabiał karty bankomatowe i z kont innych osób nielegalnie wypłacił ok. 700 tys. zł. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

35-latek wpadł dzięki współpracy Policji  z operatorem firmy zarządzającej siecią bankomatów. Policjanci ustali, że mężczyzna nielegalnie wypłacający pieniądze z bankomatów na terenie całej Polski przeniósł się i prowadzi swój proceder w Krakowie. W pobliżu kilkunastu bankomatów wytypowanych jako obiekt zainteresowania mężczyzny zorganizowano policyjne zasadzki. Przed jednym z bankomatów w Nowej Hucie pojawił się poszukiwany mężczyzna i przystąpił do nielegalnej transakcji. Chwilę potem był w rękach policjantów. Znaleziono przy nim sześć kart, które miały posłużyć do kolejnych nielegalnych transakcji.

Jak ustalili funkcjonariusze 35-latek wcześniej pracował jako programista i informatyk w firmie zajmującej się obsługą bankomatów, a od kilku lat podrabiał karty płatnicze i nielegalnie wypłacał pieniądze z kont innych osób poprzez bankomaty w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Rzeszowie i Trójmieście. Szacuje się, że oszukał ponad tysiąc osób wypłacając łącznie ok. 700 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzut podrabiania dokumentów uprawniających do wypłaty pieniędzy. Sad aresztował go na 3 miesiące.

Grozić mu kara  15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony