Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili kierowcę, który uciekł z miejsca wypadku

Data publikacji 05.08.2012

Po kilku dniach poszukiwań policjanci ustalili i zatrzymali kierowcę samochodu, który w Ustrobnej śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 2 miesięcy.

Do sprawcy doprowadziła policjantów analiza śladów zabezpieczonych na miejscu wypadku. Na jej podstawie śledczy przyjęli, że uczestniczący w wypadku pojazd to osobowe volvo starszego typu. Już w pierwszej fazie sprawdzania samochodów tej marki, zarejestrowanych w powiecie krośnieńskim, przypuszczenia funkcjonariuszy w pełni się potwierdziły.

Jednym z właścicieli takiego auta okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka. Uszkodzenia karoserii jego volvo v40 nie pozostawiały wątpliwości, że jest to poszukiwany przez Policję uczestnik wypadku. W minioną środę mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj krośnieński sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 2 miesięcy. Za spowodowanie wypadku, w którym zginął człowiek i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

KWP Rzeszów / gp

Powrót na górę strony