Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie pijanego dróżnika

Data publikacji 05.08.2012

W Poddębicach policjanci zatrzymali pijanego dróżnika, który mając 2,6 promila alkoholu w organizmie obsługiwał strzeżony przejazd kolejowy. Funkcjonariusze przedstawili mu już zarzuty wykonywania w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście nie doszło do tragedii

3 sierpnia po godzinie 18.00 oficer dyżurny poddębickiej policji otrzymał anonimowe zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy, który zbyt długo , w jego ocenie, bo od około 20 minut, oczekiwał przed przejazdem kolejowym, na którym opuszczony był szlaban a nie jechał żaden pociąg. Dyżurny skierował tam patrol z Komisariatu Policji w Uniejowie. Funkcjonariusze zastali otwarty już przejazd. Postanowili sprawdzić co dzieje się z dróżnikiem. Okazało się , że 50-latek był kompletnie pijany. Nie był w stanie rozmawiać z mundurowymi. Późniejsze badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Oprócz nietrzeźwego mężczyzny policjanci zastali na miejscu 52-letnią pracownicę kolei, która przysłana przez zaniepokojonego naczelnika przyjechała krótko przed policjantami. Przełożony dróżnika próbował się do niego wcześniej dodzwonić , ten jednak nie odbierał telefonu. Kobieta miała doraźnie pełnić obowiązki pijanego kolegi po fachu do czasu przybycia jego zmienniczki. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyzna pracował na zmianie od 7.00 do 19.00. Przyniesiony z domu alkohol spożywał sam od godzin popołudniowych. W pewnym momencie najprawdopodobniej zasnął. Nie potrafił wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Na szczęście nie doszło do tragedii. Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania. Zawsze przed wjazdem na przejazd trzeba upewnić się czy nie nadjeżdża pociąg. Podejrzany noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj , po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i decyzją prokuratury został zwolniony. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.

art. 180

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KWP Łódź/gp
 

Powrót na górę strony